HV0820-2R7305-R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
HV0820-2R7305-R
Part Number : HV0820-2R7305-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : HV0820-2R7305-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : HV0820-2R7305-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 21 mm
Height : 21 mm
Weight : 453.59237 mg
Diameter : 8 mm
Tolerance : 30 %
Schedule B : 8532100000
Orientation : Vertical
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 500 µm
Leakage Current : 15 µA
Height - Seated (Max) : 21.0058 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 8320 In Stock
Applications : Pro audio, video & signage Connected peripherals & printers Motor drives
Mount : Through Hole
Length : 20.5 mm
Voltage : 2.7 V
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 3.5 mm
Capacitance : 3 F
Termination : Radial, Through Hole
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 2.7 V
Voltage Rating (DC) : 2.7 V
Max Operating Temperature : 65 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 80 mΩ