20-CBSF-2.5X5.0X0.2
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
20-CBSF-2.5X5.0X0.2
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 5.000" (127.00mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 20-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.200" (5.08mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 2.500" (63.50mm)
Description : RF SHIELD 2.5" X 5" SMD
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 2.500" (63.50mm) X 5.000" (127.00mm) Non-Vented Surface Mount